Tornistry na kółkach zyskały w ostatnich latach dość dużą popularność. Wynika to przede wszystkim z wygody, jaką oferują, nawet przy przenoszeniu ciężkich podręczników. Warto też jednak kupić tornister na kółkach dla chłopca lub dziewczynki, którzy dopiero rozpoczynają swoją edukację.

W walce z wadami postawy

Między innymi ze względu na noszenie ciężkich podręczników i zeszytów, dzieci w różnym wieku często cierpią na wady postawy. Innym czynnikiem jest niewłaściwa postawa podczas siedzenia. Aby zapobiegać nabytym wadom kręgosłupa należy już od małego oduczać dziecko noszenia plecaka na jednym ramieniu lub zdecydować się właśnie na tornister na kółkach dla chłopca. Odciąży to w dużej mierze plecy dziecka i zmniejszy też ryzyko wystąpienia bólów, będących konsekwencją przeciążenia kręgosłupa lub ramion.

Na co zwracać uwagę przy zakupie plecaka na kółkach?

Tornistry na kółkach dostępne są dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku, a także dla starszych uczniów. Różnice zauważalne są przede wszystkim w designie i rozmiarze plecaka. Warto pamiętać o tym, aby wyboru konkretnego modelu tornistra dokonać wspólnie z dzieckiem, tak aby czuło się ono bezpośrednio zaangażowane w proces własnej edukacji. Przede wszystkim należy też sprawdzić wysokość rączki. Musi być ona ustawiona dostatecznie nisko, aby dziecko mogło wygodnie wieźć tornister za sobą. W tańszych modelach rączka często jest mało solidna, przez co szybko się psuje.

Warto zwrócić też uwagę na jakość kółek i samego plecaka. Musi być on dostatecznie pojemny, aby dziecko bez problemu zmieściło w nich swoje książki i zeszyty. Na szczęście większość plecaków jest raczej większa, niż mniejsza, a więc ten problem rzadko występuje. W plecak na kółkach warto zainwestować, jako że odpowiednio solidnie wykonany będzie służyć dziecku przez lata jego edukacji.

Reklama