Oczywiście wiadomo, że bardzo często najnowsze technologie oraz telefony komórkowe posiadające miliony nowych funkcji są o wiele za bardzo skomplikowane dla starszych ludzi. Dlatego też na rynku nabyć można modele, które są o wiele przystępniejsze i łatwiejsze w obsłudze dla osób w każdym wieku.

Jakie kryteria powinien spełnić telefon dla seniora?

Idealny telefon dla seniora z pewnością powinien być łatwy w obsłudze. Na pewno pożądane jest, aby telefon ten miał jak najmniej funkcji, które dla osób w starszym wieku mogą być całkowicie zbędne. Telefon powinien być przejrzysty, a, zarówno klawiatura, jak i ikony duże i wyraziste.

Zdecydowanie lepiej, gdy telefon posiada klawiaturę niż jeśli jest dotykowy. Telefony dotykowe są bowiem nowocześniejsze, a co za tym idzie, trudniejsze do wyuczenia i bardzo często posiadają szereg zbędnych aplikacji oraz funkcji.

W sumie zbędnym gadżetem jest także możliwość łączenia się z internetem. Lepiej posiadać więc telefon pozbawiony tej funkcji, ponieważ przypadkowe połączenie z internetem, może znacznie zwiększyć rachunek telefoniczny.

Koszt telefonu może wahać się od 300 do 1000zł. Warto jednak stawiać na sprawdzone marki, które posiadają rozwiązania dedykowane osobom starszym. Czasem warto dołożyć dodtkowych kilkaset złotych, aby zakupiony produkt w pełni odpowiadał na potrzeby seniora. W przypapdku braku środków na zakup droższego telefonu, można poratować się szybką pożyczką online. Sprawdź: pożyczka online w 15 minut 

Jaki konkretnie telefon dla seniora wybrać?

Firma Myphone ma bardzo ciekawe oferty. Przede wszystkim ogromnym plusem jest to, że telefony posiadają wbudowaną bardzo dużą klawiaturę. Znacznie ułatwia to więc pisanie wiadomości, czy też wybieranie numeru. Ekran natomiast jest dość mały, ale bardzo czytelny i przystępny. Niektóre z modeli posiadają stację ładującą, co wyklucza możliwość zgubienia ładowarki, czy ogólnych problemów z naładowaniem swojej komórki. Zachęcająca jest także cena tych telefonów. Oscyluje ona bowiem w okolicach stu złotych, a więc tego typu telefon jest idealnym pomysłem na, chociażby prezent dla znajomego seniora. Telefony te są także bardzo wytrzymałe, o idealnym kształcie i wielkości.

Reklama