W dobie telewizji internetowej nie musimy już polegać na programie telewizyjnym. Sami możemy wybrać, co i kiedy będziemy oglądać, wybierając spośród ofert wciąż rosnącej liczby serwisów. Najpopularniejsze z nich to jednak wciąż Showmax i Netflix – czym powinniśmy kierować się przy wyborze?

Netflix – światowy fenomen

Najpopularniejszy spośród serwisów oferujących usługi telewizji internetowej jest Netflix. Spółka odnotowała 109 milionów regularnych użytkowników, a liczba ta stale rośnie. Oprócz posiadania w swojej ofercie wielu różnych gatunków filmowych, Netflix samodzielnie lub we współpracy z innymi wytwórniami wydaje swoje własne filmy i seriale, z których największy sukces odniosły m.in. 13 powodów, Stranger Things, House of Cards. Opłaty abonamentowe dostępne są na trzech poziomach: 34 zł, 43 zł i 52 zł miesięcznie. Warto wspomnieć, że najtańszy pakiet oferuje wyłącznie jeden ekran (jednego użytkownika podłączonego do konta), podczas gdy najdroższy zawiera już cztery ekrany. Ponadto pierwszy miesiąc korzystania z Netflixa jest darmowy.

Showmax – dla fanów rodzimych produkcji

Podczas gdy Netflix posiada w swojej ofercie głównie filmy anglojęzyczne, na Showmaxie znajdziemy również produkcje z innych krajów. Nie brakuje tu filmów francuskich, azjatyckich, a także polskich, z czego na pewno warto zwrócić uwagę na klasyczne produkcje, takie jak np. „Pitbull” czy trylogia „Trzy kolory” Krzysztofa Kieślowskiego. Stała opłata abonamentowa w przypadku Showmaxa to 19,90 zł miesięcznie. Serwis ponadto oferuje 14 dni darmowego okresu próbnego, a we współpracy z sieciami Play i T-Mobile promocję, zapewniającą 12 (dla sieci Play) lub 3 miesiące (w przypadku T-Mobile) darmowego dostępu do filmów.

Który z serwisów lepszy?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, który z wymienionych dwóch serwisów jest lepszym wyborem. Na Netflixie z łatwością znajdziemy światowe hity, obejrzymy najpopularniejsze seriale i dostaniemy propozycje oparte na naszym guście filmowym. Z pewnością jest to więc dobry wybór dla fanów międzynarodowego kina. Showmax natomiast okaże się lepszą opcją dla tych osób, które cenią sobie rodzime polskie produkcje, korzystając jednocześnie z dostępu do filmów za znacznie mniejszą opłatą.

Reklama