Boże Narodzenie to czas, w którym na pierwszym miejscu stawiamy naszych bliskich. Pragnąc okazać sobie miłość, obdarowujemy się nawzajem podarkami. Te nie muszą być spektakularne, ważne, żeby sprawiły przyjemność. Warto wykorzystać świąteczny czasy, by odciągnąć rodzinę od telewizora i komputera, wybierając nieelektroniczne prezenty pod choinkę.

Święta bez elektroniki?

Telewizor i komputer to najchętniej wybierana forma spędzania czasu wolnego. Coraz więcej z nas całe dnie spędza przed ekranem, co skutkuje nie tylko permanentnym zmęczeniem, ale także dolegliwościami, takimi jak bóle kręgosłupa, słabnący wzrok czy rozdrażnienie. Wybierając prezenty pod choinkę, warto więc postawić na podarki, które zachęcą bliskich do innych form spędzania czasu. Nieelektroniczne drobiazgi, o ile zostaną starannie dobrane do charakteru bliskiej osoby, sprawią jej ogromną przyjemność.

Nieelektroniczne prezenty pod choinkę – co wybrać?

Wśród nieelektronicznych prezentów na Boże Narodzenie istnieje naprawdę ogromny wybór – pragnąc obdarować bliskich oryginalnym podarkiem, mamy więc spore pole do popisu. Co wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji osoby, która ma otrzymać upominek.

Do najbardziej uniwersalnych prezentów, które każdemu sprawią przyjemność, należą słodkości. Ulubione czekoladki i inne słodycze to niedrogi, ale efektowny sposób na okazanie uczuć.

W przypadku dzieci warto pomyśleć o grach edukacyjnych i zabawkach wspierających rozwój. Dobrą propozycją mogą być także dostosowane do wieku malucha książeczki czy kolorowanki. Sposobem na odciągnięcie dzieci od komputera są planszówki dla całej rodziny, akcesoria do malowania czy karnet na basen albo bilet do zoo.

Jeśli chodzi o dorosłych członków rodziny, można postawić na klasyki takie jak perfumy, modny szal czy dobrej jakości zimowy sweter. Przyjemność w zimowe wieczory sprawi wciągająca powieść, gra planszowa albo wymarzony kurs gotowania czy karnet na siłownię. Wybierając podarki, najlepiej zastanowić się, czym interesuje się dana osoba, a na pewno trafimy w jej gust.