To już dziesięć lat odkąd na rynku pojawiły się cieszące się ogromną popularnością iPhone’y. W związku z tym Apple postanowiło uczcić swoją okrągłą rocznicę, wypuszczając nowe produkty. Znamy już polskie ceny nowych modeli i ich specyfikacje. iPhone 8, iPhone 8s i iPhone X już wkrótce dostępne w Polsce – co o nich wiemy?

Odkąd iPhone’y pojawiły się w sprzedaży, zostały uznane za urządzenia z najwyżej półki, a ich cena potrafi przyprawić wielu o zawrót głowy. Z pewnością nie każdy może pozwolić sobie na taki gadżet. 12 września 2017 roku firma Apple zaprezentowała swoje najnowsze produkty – iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus i największą dumę iPhone’a X.

IPhone 8 i iPhone 8s dostępne są w kolorach złotym, srebrnym lub odcieniu gwiezdnej szarości. Do wyboru mamy w obu przypadkach pojemność 64 GB i 256 GB. Masa IPhone’a 8 wynosi 148 g, a model Plus waży 202 g. W pierwszym przypadku mamy wyświetlacz Retina GD 4,7’’, a w drugim 5.5”. Oba modele zostały wyposażone w wyświetlacz True Tone z szeroką gamą kolorów, 3D Touch, piksele dual-domain, powłokę oleofobową i zoom ekranu. Maksymalna jasność wynosi 652 cd/m2. Zastosowano w nich procesor A11 Bionic o architekturze 64-bitowej i system neuronowy.

IPhone X posiada 5.8-calowy wyświetlacz Super Retina, system iOS 11, pamięć 64 G lub 256 GB, procesor Apple A11 Bionic. Został wyposażony w podwójna kamerą z optyczną stabilizacją obrazu. mającą 12 MP. Użytkownicy mogą liczyć także na możliwość bezprzewodowego ładowania. Data premiery przypada na trzeciego listopada.  

Ile kosztują najnowsze smartfony Apple?

Okazuje się, że również i tym razem Apple wyceniło swoje nowe smartfony wysoko. Ponadto w Polsce ceny są znacznie wyższe od tych amerykańskich, nawet po przewalutowaniu. Za iPhone’a X zapłacimy w Ameryce 999 dolary, a polska cena wynosi 4979 złotych i dotyczy ona modelu 64 GB. Za Apple iPhone X 256 GB zapłacimy 5729 złotych. Cena z pewnością odstraszy wielu, jednakże nie zabraknie też chętnych do zakupu. Ceny iPhone’a 8 zaczynają się od 3479 zł, a w przypadku iPhone’a 8 Plus od 3979 złotych.

Brakuje kasy na zakup nowego Iphone’a? Sprawdź: darmowa pożyczka – ranking aktualnych ofert pożyczkowych

Podsumowanie

Miłośnicy nowinek technologicznych z pewnością nie przejdą obojętnie obok najnowszych produktów firmy Apple. Zostały one wyposażone w wiele ciekawych nowości typu automatyczna stabilizacja obrazu, różnego czujniki typu czytnik linii papilarnych, Wideo FaceTime oraz liczne ułatwienia dostępu typu przeczytaj ekran, VoiceOver, lupa czy napisy dla niesłyszących.

Reklama