Coraz popularniejsze stają się sprzęty 2w1, czyli przenośne komputery pełniące jednocześnie rolę tabletów. Jednym z takich urządzeń jest Surface pro 4. Czy warto wydać na niego niebagatelną kwotę około 4 tyś. zł? Czy tego typu nowe technologie są dla każdego, czy tylko dla wybranych?

Wydajny komputer

Często zarzuca się przenośnym maszynom ich słabą wydajność i niezdolność do sprostania najnowocześniejszym programom. Rzecz w tym, że najczęściej nowe technologie takie jak tablety mają po prostu słabsze podzespoły od tradycyjnych komputerów. Jak się jednak okazuje, Surface pro 4 jest pod tym względem wyjątkiem. Jest to urządzenie, które zwykle daje sobie radę nawet z nowymi grami komputerowymi.

Wysoka jakość ekranu

Charakterystyczna dla Surface pro 4 jest bardzo wysoka jakość ekranu. Rzecz w tym, że producent dołożył starań, aby obraz był wyraźny i odwzorowywał rzeczywistość. Oznacza to, że z tej nowej technologii z powodzeniem mogą korzystać fotografowie czy też filmowcy, którzy na nowoczesnym sprzęcie dokonują obróbki zdjęć oraz filmów.

Aktualizacje urządzenia

Jak się okazuje, zaletą Surface pro 4 jest brak problemów z aktualizacjami. Niestety, ale w przypadku urządzeń z Windowsem problemy takie często są normą. W tym przypadku jednak, nowe aktualizacje instalują się bez przeszkód i działają poprawnie.

Klawiatura Type Cover

Dla osób, które korzystają z Surface pro 4 jakow z tradycyjnego komputera na pewno bardzo ważna jest klawiatura. Do urządzenia, o którym mowa, dołączana jest klawiatura Type Cover. Niestety, przeważnie trzeba za nią nieco dopłacić. Wydaje się jednak, że się to opłaca, gdyż klawiatura ta cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami klientów.

Wytrzymałość baterii

Niewątpliwie, z racji tego, że Surface pro 4 to urządzenie przenośne, bardzo ważna jest wytrzymałość jego baterii. Okazuje się, że przy przeciętnym użytkowaniu wytrzymuje ona około 7 godzin. Nie jest to z pewnością zachwycająca żywotność baterii, niemniej jednak zwykle jest prawdopodobnie wystarczająca.