Na sklepowe półki już wkrótce trafią nowe flagowce Samsunga: Galaxy S8 i Galaxy S8+. Producent zapowiada, że smartfony zaskoczą nas nie tylko nowoczesnymi podzespołami, ale przede wszystkim sporą ilością innowacji. Czego możemy się spodziewać? Przedstawiamy specyfikację Samsung S8 i S8+.

Samsung S8 i Samsung S8+ – nowy wygląd

Pierwszą niespodzianką, którą przygotował dla nas Samsung, jest wygląd nowych modeli smartfonów. Oba zostały wyposażone w duże wyświetlacze (5,8″ i 6,2″) i poręczną, szczupłą obudowę. Mimo dużej rozdzielczości Samsung S8 i Samsung S8+ będą zgrabne i dobrze zmieszczą się w dłoni – ten efekt zawdzięczamy zaokrąglonym krawędziom i usuniętym przyciskom fizycznym. Czytnik linii papilarnych został umieszczony na tyle urządzenia, a przycisk home – zastąpiony specjalnym obszarem na dole wyświetlacza. Oba telefony są wodoszczelne i odporne na zarysowania dzięki zastosowaniu Gorilla Glass.

Nowe akcesoria: stacja dokująca Samsung S8 i Samsung S8+

Dodatkowo Samsung zdecydował się wprowadzić nowe, innowacyjne akcesoria. Nowoczesna stacja dokująca zapewni smartfonowi chłodzenie oraz wzbogaci go o wyjście HDMI i porty USB. Ten gadżet czyni z flagowców Samsunga wydajny i efektowny sprzęt biurowy, który z powodzeniem możemy wykorzystać w codziennej pracy.

Wirtualny asystent Samsung S8 i Samsung S8+

Kolejną nowością, której możemy spodziewać się po nowych modelach smartfonów Samsunga, jest wirtualny asystent. Co to oznacza w praktyce? Czołowy producent nowoczesnych telefonów zdecydował się na dedykowany przycisk na obudowie, który umożliwi użytkownikowi korzystanie z funkcji smartfona kontekstowo, zależnie od włączonej aplikacji. Na ten dzień, przycisk obsługuje 10 aplikacji, a wirtualny asystent dostępny jest w języku angielskim i koreańskim.

Zabrakło ci gotówki na zakup najnowszego Samsunga? Chwilówka na 60 dni może rozwiązać Twój problem. Sprawdź oferty chwilówek na rynku.

Jaka cena nowych smartfonów?

Tym, co zainteresuje miłośników nowinek technologicznych, jest z pewnością także cena Samsunga S8 i Samsunga S8+. Pierwszy ma kosztować 799 euro, drugi, z większym ekranem, 899 euro. Polskie ceny w przedsprzedaży to kolejno 3499 i 3949 złotych.