Analitycy danych według prognostyków staną się w perspektywie kilku lat jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku. Dla tych, którzy chcieliby zdobyć cenną umiejętność pozyskiwania i porządkowania dużych wolumenów danych, SGH uruchomiło nowy kierunek studiów: Big Data.

Czego nauczysz się na kierunku Analiza danych – Big Data?

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie postanowiła wyjść ku potrzebom młodych ludzi poszukujących ciekawych kierunków rozwoju, uruchamiając studia Analiza danych – Big Data. Nowo stworzony kierunek kształci kompetencje z zakresu pozyskiwania i analizowania ogromnych ilości informacji – w programie znajdziemy między innymi: budowanie modeli analizy, projektowanie badań reprezentacyjnych, analizowanie danych wielowymiarowych i przestrzennych, implementacja systemów informatycznych opartych na przetwarzaniu wiedzy, wykorzystanie wyników analizy w planowaniu strategii biznesowej. Na kierunku Analiza danych – Big Data studenci zdobędą fachową wiedzę z dziedziny matematyki, informatyki i statystyki.

Gdzie znajdą zatrudnienie absolwenci studiów Big Data?

Absolwenci studiów Analiza danych – Big data będą według prognoz bardzo poszukiwanymi specjalistami. Wyposażeni w cenną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu analityki danych znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, administracji, bankach, firmach ubezpieczeniowych oraz centrach przechowywania i analizy danych. Umiejętność pozyskiwania i porządkowania informacji przyda się także prowadzącym własną działalność gospodarczą. Ukończenie kierunku Analiza danych – Big Data przygotuje również do podjęcia studiów trzeciego stopnia i kariery akademickiej.

Doświadczona kadra akademicka na kierunku Analiza danych – Big Data

Wybierając studia na kierunku Analiza danych – Big Data możemy liczyć na kursy prowadzone przez światowej klasy specjalistów. Kadra akademicka zajmująca się kształceniem z zakresu Big Data to najlepsi wykładowcy z Instytutu Informatyki i Gospodarki Cyfrowej, Instytutu Statystyki i Demografii, Instytutu Ekonometrii oraz Katedry Matematyki i Ekonomii Matematycznej Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH.