Współcześnie większość osób, szczególnie młodych, korzysta z telefonów, posiadających liczne aplikacje mobilne. Służą nam one do szybszego kontaktu ze znajomymi, do publikowania treści. Jednak również w celach praktycznych, biznesowych, można korzystać z programów, które ułatwią zarządzanie firmą.

Marketing

W dzisiejszych czasach każdy, poważny przedsiębiorca musi inwestować pewne środki na reklamę, aby wybić się pośród ogromnej konkurencji. Żeby móc skutecznie zarządzać prowadzonymi kampaniami marketingowymi, warto zaopatrzyć się w specjalne aplikacje mobilne. Mogą to być programy do szybkiego przesyłania wiadomości SMS do wszystkich klientów jednocześnie. Poza tym istnieją też programy, które pozwolą monitorować skuteczność reklam w portalach społecznościowych czy w wyszukiwarkach.

Zarządzanie

Tutaj dostępne są ciekawe aplikacje, często darmowe, z pomocą których będzie można zarządzać skomplikowanymi projektami wraz ze współpracownikami, wszystko zdalnie. Poza tym, na co dzień warto wykorzystać program, który segreguje luźne notatki i porządkuje je w czytelny sposób. Aplikacje mobilne w biznesie pomogą również szybko i łatwo przydzielać zadania poszczególnym pracownikom.

Księgowość

Osoby prowadzące jednoosobowa firmę, mogą korzystać z ciekawych aplikacji, dzięki którym cały czas można mieć wgląd w statystyki biznesu. Ułatwi to bieżące monitorowanie rentowności firmy, obliczyć podatek za dany miesiąc – jest to bardzo praktyczna opcja w sezonie urlopowym, kiedy przebywamy z dala od biura. Możliwa jest również korekta faktury VAT, czy nawet jej wystawienie, w wersji elektronicznej.

Bankowość

Obecnie każdy, działający w Polsce bank, posiada własną aplikację, dostępną również dla firm. Jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie kiedy jesteśmy poza miastem, a chcemy zlecić przelew pensji dla pracowników, lub sprawdzić stan konta. Aplikacje mobilne są bardzo czytelne, banki obecnie prześcigają się w ofercie, chcąc zachęcić do siebie nowych klientów.

Aby poprawić wydajność własnej firmy, oraz pozwolić sobie na większą swobodę, warto na co dzień wykorzystywać aplikacje mobilne.

Reklama