Ze względu na zbliżającą się premierę Huawei P10, w internecie obecnych jest coraz więcej nieoficjalnych informacji na temat tego modelu. Są one jednak bardzo wiarygodne, ponieważ udostępniają je osoby związane z chińskim przedsiębiorstwem Huawei.

Nowości i rozmiar Huawei P10

W porównaniu do poprzedniego modelu, w Huawei P10 największą zmianą wizualną jest obecność na przodzie telefonu czytnika linii papilarnych, dzięki czemu znajduje się on blisko fizycznego przycisku pod ekranem. Przycisk ten znalazł się również w odrobinę ulepszonym modelu P10 Plus, gdzie czytnik obecny jest z tyłu. Można z tego wywnioskować, że Huawei P10 może posiadać czytnik linii papilarnych nawet w dwóch miejscach. Z przodu Huawei P10 Plus widoczny jest również skaner siatkówki, który prawdopodobnie w podstawowym modelu nie został zastosowany. Oba te smartfony mają posiadać wyświetlacze o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Standardowy rozmiar ekranu wynosić ma ok. 5,2 cali, a w przypadku modelu P10 Plus aż 5,5 cali. W obu modelach ekrany mają być zakrzywione, jednak w przypadku modelu P10 dostępny będzie również wariant wyposażony w wyświetlacz płaski.

Dane techniczne nowego modelu

W każdej z dostępnych wersji smartfon Huawei P10 ma posiadać ośmiordzeniowy procesor Kirin 965. Różni się on od obecnego w Huawei Mate 9 pro procesora Kirinami 960 lepszym taktowaniem.

Te chipy współpracują z 32-128 GB rozszerzalnej pamięci flash oraz  4-6 GB pamięci RAM. Akumulator w Huawei P10 ma mieć pojemność 3100 mAh, natomiast w wersji P10 Plus wyniesie ona  3650 mAh, co pozwoli na 1-2 dni swobodnej pracy urządzenia. Ładowanie wspierane będzie przez standard Supercharge. Smartfony mają działać na systemie Android 7.0 Nugat, wzbogaconym o nakładkę EMUI 5.0. Zastosowane zostaną wszystkie standardy łączności, takie jak WiFi, Bluetooth, GPS, LTE czy NFC.