Zegarek podobnie zresztą jak telefon mocno w ostatnich latach ewoluował, od zegarków mechanicznych po elektryczne, które to właśnie dały początek smartwatchom — zabawkom dla trochę większych dzieci. Czym właściwie są smartwatche i czy warto je mieć?

Podstawowa funkcja — powiadamianie użytkowników

Smartwatch ma przede wszystkim jedno główne zadanie, a więc wyświetlanie powiadomień dotyczących np. tego, że ktoś do nas dzwoni lub tego, że otrzymaliśmy nowego SMS-a. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie, jeżeli często jeździmy samochodem lub przebywamy na spotkaniach biznesowych, a więc w sytuacjach, w których sprawdzanie telefonu jest nieeleganckie lub niebezpieczne (podczas prowadzenia pojazdów). Smartwatch zapobiega sytuacjom, w którym poprzez np. niezwrócenie uwagi na wibracje telefonu, który jest schowany głęboko w torebce, nie odbierzemy ważnej wiadomości na czas — jeżeli jesteś typem człowieka, który cały czas musi wiedzieć co się wokół niego dzieje — zegarek ten jest dla Ciebie!

Cena — główna wada tego produktu

Dobry model to wydatek rzędu kilkuset złotych, w porównaniu do możliwości, jakie oferuje użytkownikowi to dość wysoka cena, wynikająca głównie z tego, że jest to produkt stosunkowo nowy na rynku.

Bateria — zmora użytkownika smartwatcha

Smartwatch podobnie jak komórka wymaga bardzo częstego ładowania, niektóre modele wymagają podłączania ich do zasilania co dwadzieścia cztery godziny, dla większości użytkowników to duży minus, bo kto pamięta o ładowaniu zegarka?

Design — kwestia gustu

Jednym smartwatch będzie się podobał, inni powiedzą, że wygląda on słabo — jest to indywidualna kwestia, jeżeli jesteś fanem klasycznych zegarków, to niewiele jest na rynku modeli, które mogą Ci się spodobać.

Decyzja o zakupie tego urządzania powinna być poprzedzona pytaniem — czego właściwie oczekujemy od tego urządzenia, jeżeli zastąpienia smartfona — mocno się zawiedziemy, jeżeli ciekawej zabawki lub modnego gadżetu – to jest to produkt dla nas.