Nie minęło wiele czasu od wprowadzenia na rynek pierwszego smartfona. To była pamiętna chwila, która zapoczątkowała nową erę w telefonii komórkowej. Współczesne telefony nie służą już swoim użytkownikom do telefonowania i wysyłania wiadomości tekstowych. To multimedialne kombajny, które łączą wiele funkcji. Mało kto potrafi bez nich żyć.

Starcie dwóch gigantów

Czołowi producenci smartfonów toczą zawziętą walkę o udziały w międzynarodowym rynku. Jak można się łatwo domyślić decydujące starcie toczy się między dwoma gigantami – firmami Samsung i Apple. Każda z nich stara się zaoferować swoim klientom najlepsze rozwiązania mobilne, przydatne aplikacje i usprawnienia. Jakie urządzenia zawładnęły światowym rynkiem w 2016 roku? Poniższe zestawienie przedstawia 10 najlepiej sprzedających się smartfonów ubiegłego roku.

Zestawienie 10 najlepszych smartfonów 2016 roku

Zacznijmy od końca – miejsca 8,9 i 10 dzielą należy do dwóch modeli Samsunga (Galaxy Note 5 i Galaxy 6 Edge) oraz Huawei P9. Ten ostatni doceniony został za dobrej jakości aparat fotograficzny, który powstał we współpracy ze znaną firmą Leica. Kolejne 3 pozycje w rankingu to już ponad 2-letni model iPhone`a 6, który w dalszym ciągu cieszy się niesłabnącą popularnością. Obok niego Samsung Galaxy S6 (miejsce nr 6) znany z jest z wyposażenia w różnego rodzaju sensory zabezpieczające i przystępną cenę. Oczko wyżej plasuje się iPhone SE, niezbyt znany w Polsce. Miejsce czwarte to mający swoją premierę w marcu Samsung Galaxy S7. Producentom smartfonów udało się połączyć w jednym urządzeniu wszystkie dobre cechy jakie można było znaleźć w poprzednich modelach S5 i S6. A wielcy zwycięzcy to:
– miejsce 3. – Samsung Galaxy S7 Edge
– miejsce 2. – Apple iPhone 6S Plus
– miejsce 1. – Apple iPhone 6S

Podsumowanie

Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć wynik – wymienieni powyżej producenci smartfonów w kolejnych latach na pewno będą kontynuować batalię o jak największą ilość użytkowników. Widoczna jest rosnąca pozycja firmy Apple.

Reklama