Elektronika zawładnęła współczesnym światem na dobre. Producenci gadżetów cały czas prześcigają się w tworzeniu coraz to oryginalniejszych i bardziej udoskonalonych technologii. Takim sprzętem jest między innymi smartband.

Co to jest smartband?

Jest to inteligentna opaska na rękę. Od smartwatchy różni się przede wszystkim tym, że nie posiada widocznego podziału na opaskę oraz kopertę, w której znajduje się elektronika oraz wyświetlacz. Inteligentna opaska zbiera dane o codziennej aktywności posiadacza. Dane zebrane przez smartband przesyłane są do smartfona i dopiero tam są odpowiednio przetwarzane oraz wyświetlane w taki sposób, aby informacje były zrozumiałe dla użytkownika. Istnieją również modele, która mają mają wyświetlacz i przyciski fizyczne lub dotykowe. Pozwalają one między innymi na sterowanie muzyką w smartfonie. Opaski mogą posiadać również mikrofon oraz głośnik. Dzięki nim można skutecznie wydawać różne komendy głosowe, albo używać smartband’a jako zestawu głośnomówiącego.

Dla kogo?

Opaska służy głównie ludziom, którzy są aktywni. Jest to dyskretny i praktycznie niezauważalny gadżet, więc z pewnością nie będzie przeszkadzał.

Zalety

Opaska z pewnością nie będzie się sprawdzała w pracy, ale jeżeli jeździ się dużo na rowerze, biega, czy też pływa i chce się być na bieżąco ze wszystkimi możliwymi wydarzeniami i do tego oczekuje się od urządzenia kolekcji ciekawych danych, to będzie to idealne rozwiązanie. Jedną z zalet jest między innymi niewielki i zazwyczaj monochromatyczny wyświetlacz, który jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Dodatkowo posiada dyskretną, lekką oraz wytrzymałą konstrukcję i oferuje ogromną ilość informacji o organizmie osoby, która nosi opaskę. Ostatnią (i można powiedzieć, że najważniejszą) zaletą jest fakt, że zachęca i motywuje do aktywności fizycznej.